Polska,  Trójmiasto

Dar Młodzieży w podróży dookoła świata

Dar Młodzieży wyruszył dziś w roczny rejs dookoła świata. W ten sposób uczczona zostanie setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Rejs Niepodległości to druga wyprawa dookoła świata tego żaglowca. Pierwsza miała miejsce w 1988 roku. Przygotowania trwają od połowy 2017 roku a całkowity koszt tego przedsięwzięcia wynosi ok. 21 milionów złotych.

Dar Młodzieży odwiedzi 22 porty na całym świecie. W każdym z portów odbywać będą się imprezy promujące Polskę oraz spotkania z tamtejszą Polonią. Jednym z ważniejszych przystanków będzie Panama, gdzie w styczniu 2019 roku żaglowiec ma przycumować na 34. Światowe Dni Młodzieży. Jednak pierwszym przystankiem będzie Tallin, następnym Kopenhaga. 14 czerwca żaglowiec opuści Morze Bałtyckie. Na jego dalszej trasie są między innymi Teneryfa, Singapur, Szanghaj, San Francisco, Los Angeles, Miami czy Londyn. Zgodnie z harmonogramem do Gdyni Dar Młodzieży ma powrócić 28 marca 2019 roku. Na pokładzie oprócz  załogi pojawi się 400 laureatów konkursu Rejs Niepodległości oraz ok. 500 studentów. Po drodze odbędzie się kilkukrotne wymienianie grup.

Uczestnictwo  tym wydarzeniu to prawdziwe emocje. Patrzyłam na żaglowiec, który ma do przepłynięcia cały świat i aż trudno jest uwierzyć w to, że przed nim tak długa podróż.  Wydarzenie przyciągnęło tłumy, ale wszystko było świetnie zorganizowane.  Mnóstwo osób było przygotowanych i machało polskimi flagami lub chusteczkami. Orkiestra kompletnie zaskoczyła wszystkich, gdy podczas wypłynięcia Daru Młodzieży zaczęła grać  kawałek „Happy” Pharell’a Williams’a. Bardzo pozytywne zaskoczenie, które wywołało uśmiechy na ustach wszystkich, a nóżki zaczęły same tupać w rytm 😉 Ja również machałam załodze i mocno trzymam kciuki za to aby morza i oceany były dla nich spokojne a spotkania z ludźmi pełne pozytywnych emocji. Do zobaczenia w marcu 2019 roku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *