Polska,  Trójmiasto

Czy warto odwiedzać kocie kawiarnie?Wiele słyszałam o kocich kawiarniach. Z jednej strony, że to szansa dla bezdomnych kociaków, z drugiej że to żywe zabawki dla gości z dziećmi. Gdy tylko dowiedziałam się o otwarciu kociej kawiarni w Gdyni, postanowiłam ją odwiedzić, aby przekonać się jak to właściwie jest w takich miejscach.  Co zwróciło naszą szczególną uwagę? I czy warto się tam wybrać?

7

14

koty z Ciapkowa

Koty, zwłaszcza te z Ciapkowa są nam szczególnie bliskie. Sami adoptowaliśmy małego czarnego węgielka z Ciapkowa. Nasza historia nie wyglądała jednak tak, że poszliśmy do schroniska i wypatrzyliśmy malucha. Podejrzewam, że nie dalibyśmy rady wybrać jednego kociaka z tych setek gapiących się z nadzieją oczek.  Naszego kociaka odebraliśmy z domu tymczasowego, od Pani Edyty, która wrzuciła ogłoszenie na jednej z gdyńskich grup na Facebooku. Takim domem tymczasowym jest właśnie ta kawiarnia. Koty przebywają tutaj, aby każdy kto myśli o adopcji kota, mógł go poznać i spędzić z nim wspólny czas. Jest domem tymczasowym dzięki któremu koty nie muszą siedzieć w schroniskowych klatkach, ale mogą swobodnie korzystać z otoczenia które jest dla nich dostosowane. A ta kawiarni to istny raj dla kotów! Mają przeróżne miejsca do spania, do skakania i do zabawy. Sami znaleźliśmy dzięki tej wizycie kilka inspiracji na to, jak zaadaptować naszą przestrzeń, aby nasz Diesel poczuł się jeszcze fajniej.

8

13jpg

pyszna kawa i dobra cena

Przy wejściu do lokalu zamówiliśmy kawę, a właściwie to kawę i gorącą czekoladę. Wybór naprawdę spory. Do tego domowe ciasta, ale z racji tego, że jesteśmy na diecie to pozostaliśmy przy samej kawie. Espresso wyborne. Gorąca czekolada również niezła! Wszystko świeże i pachnące. Ciekawe tylko co o tych zapach myślą koty 🙂 Nie zostaliśmy zaskoczeni ceną. Stawki za kawę standardowe, a jakość zadawalająca.

4

11

2

dobra książka

Koty jak to koty – nie zawsze ( a nawet rzadko) mają ochotę na pieszczoty. Dlatego kawiarnia oferuje szereg ciekawych, głównie kocich książek. Nie tylko o pielęgnacji, szkoleniu i opiece nad kotami. Ale również książki fabularne  o kocich przygodach i kocich opowieściach. Cudowna opcja!

10

relaks i cisza

Cicha i kojąca muzyka w tle. Zero dzieci. Ciche rozmowy klientów. Zdawało się, że wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że są kocimi gośćmi. Bardzo mnie to cieszy, zważywszy na to, co działo się na początku istnienia kawiarni, która musiała apelować iż koci kawiarnia to nie jest plac zabaw.

9

5

Biały Kot to miejsce w którym szanuje się kocią przestrzeń. Opiekunowie są wyczuleni i bacznie obserwują reakcji pupili oraz zachowania gości. Można z łatwością zauważyć, że koty czują się tutaj bardzo swobodnie i dobrze. Podsumowując, kocham Białego Kota! 🙂 Jestem zauroczona spokojem, podejściem pracowników i obecnością kotów.

 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *